دستگيري عامل انتشار تصاوير مبتذل (پرسينگ) در فضاي مجازي

جستجو
صفحه اصلی
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
دستگيري عامل انتشار تصاوير مبتذل (پرسينگ) در فضاي مجازي
دستگيري عامل انتشار تصاوير مبتذل (پرسينگ) در فضاي مجازي

پیام پردیس/ فرمانده انتظامي شهرستان پرديس از دستگيري عامل انتشار تصاوير مبتذل (پرسينگ) در شبکه اجتماعي اينستاگرام خبر داد. 
سرهنگ بهزاد عبديان با اعلام اين خبر گفت: در راستاي اجراي طرح مقابله با انحرافات اخلاقي، در پي رصد فضاي مجازي توسط پليس فتا شهرستان مشخص شد فردي در شبکه اجتماعي اينستاگرام با آدرس مشخص اقدام به انتشار تصاوير مبتذل(پرسينگ) کرده و درحال ترويج وگسترش آن مي باشد که با بررسي تکميلي مشخص شد ادمين پيج مذکور در محدوده اين شهرستان (يومهن) درحال فعاليت است.
وي افزود: با پیگیری صورت گرفته پس از هماهنگي با مقام قضائي متهم در اقدامي غافلگيرانه دستگير و پس از انتقال به پليس فتا در ابتدا منکر بزه انتسابي شده که با روبرو شدن مستندات تکميلي به جرم خود معترف شدو متهمه که خانم بوده انگيزه خود را از اين اقدام درآمد زايي از اين طريق بيان داشته است.
فرمانده انتظامي شهرستان پرديس با بيان اينکه متهمه جهت پيگرد قضائي به دادسرا معرفي شد گفت: بر اساس قانون جرايم رايانه اي، هر کس به وسيله سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي يا حامل هاي داده، محتويات مستهجن را منتشر و توزيع کند به حبس از 91 روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج تا 40 ميليون ريال يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
سرهنگ بهزاد عبديان در پايان ضمن اعلام اين مطلب که شهروندان مي توانند در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک با مرکز فوريت هاي پليسي 110 تماس حاصل نمايند،گفت: سامانه 197 پليس نيز آماده دريافت هر گونه انتقاد و پيشنهاد و تقدير از عملکرد نيروي انتظامي از سوي شهروندان مي باشد.