جلسه ساماندهی و پیشگیری و مقابله ساخت و سازهای غیرمجاز بخش مرکزی پردیس

جستجو
صفحه اصلی
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
جلسه ساماندهی و پیشگیری و مقابله ساخت و سازهای غیرمجاز بخش مرکزی پردیس
جلسه ساماندهی و پیشگیری و مقابله ساخت و سازهای غیرمجاز بخش مرکزی پردیس

پیام پردیس/ بخشدار مرکزی پردیس در این جلسه با تاکید بر افزایش نظارت ها، کنترل و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه خارج از محدوده قانونی روستاها، بر تعین تکلیف اراضی و  همکاری های صورت گرفته دستگاه ها اشاره کرد و گفت: اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری و مقابله با تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی و باغات، با همکاری بخشداری و اداره جهاد کشاورزی  و توجه و نظارت ویژه دهیاران در  الویت قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به مصوبات این جلسه تصریح کرد: تصمیمات راهبردی برای مقابله با ساخت و سازها و همکاری ویژه اداره کشاورزی با مردم روستای کرشت برای رفع مشکلات فعلی و تاکید بر نصب تابلو هنگام ساخت و ساز ساختمانی که شناسنامه و مدرک دارای مجوز بودن ساخت است از الزامات است .

مهندس حیدری تشکیل این جلسه را پوشش خلأهای موجود و ایجاد هماهنگی میان بخشی در اجرای قوانین دانست و گفت:  عدم هماهنگی میان دستگاه های مرتبط مشکلاتی برای مردم و هم برای مجریان قانون بوجود خواهد آورده است.

وی در این جلسه ضمن دریافت گزارشات نماینده جهاد کشاورزی از وضعیت موجود و بازدیدهای صورت گرفته در برخورد با ساخت و سازها در  اراضی کشاورزی گفت: اداره جهاد کشاورزی بایستی با یک رویکرد حمایتی در کنار سیاست های بازدارنده، همه ظرفیت های و نیروهای بالقوه خود را جهت حفاظت و نگهداری از اراضی کشاورزی و منابع و ثروت عمومی، بکار گیرد؛  به گونه ای که اعتماد عمومی را جلب و در مظان اتهام تبعیض و کم کاری قرار نگیرد.

حیدری همچنین از افزایش برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در بخش مرکزی و توجه ویژه به این مقوله اشاره کرد و اظهارداشت: همراهی دستگاه های مرتبط مانند دستگاه قضایی و دادستان محترم شهرستان، جهادکشاورزی و سایر ادارات  در تسهیل شرایط مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز بسیار قابل تقدیر است و امیدواریم در سال جدید با قوت بیشتری این مسئله پیگری و رسیدگی شود.

بخشدار بخش مرکزی خاطر نشان شد: دستگاه های متولی مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز علی رغم کمبود نیروی انسانی، امکانات و وسعت منطقه، در حال انجام وظایف خود هستند اما از مردم شریف شهرستان خواهش داریم هر کجا قصور یا کاهلی در انجام وظایف را دیدند به بازرسی اطلاع دهند و همچنین ما را در شناسایی و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز یاری دهند.