تشکیل اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان پردیس

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
تشکیل اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان پردیس
تشکیل اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان پردیس

پیام پردیس/ اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی پردیس در سال 1400 با دستور جلسه : 1- برنامه های پیشنهادی اعضاء جهت اجرایی شدن شعار سال در شهرستان؛ 2- برنامه های پیشنهادی اعضاء جهت مشارکت حداکثری در انتخابات 1400؛ 3- برنامه های پیشنهادی اعضاء در خصوص اعتلای برنامه های فرهنگی شهرستان  برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهرستان، ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گفت: ماه مبارک رمضان با تمام خوبی های خود به پایان رسید.

وی با ذکر فرازی از وداع ماه مبارک رمضان حضرت امام سجادعلیه السلام  گفت:( فَنَحْنُ مُوَدِّعُوهُ وِدَاعَ مَنْ عَزَّ فِرَاقُهُ عَلَیْنَا وَ غَمَّنَا وَ أَوْحَشَنَا انْصِرَافُهُ عَنَّا وَ لَزِمَنَا لَهُ الذِّمَامُ الْمَحْفُوظُ) اینک با او وداع مى ‏کنیم، همانند وداع با عزیزى که فراقش بر ما گران است و رفتنش ما را غمگین و گرفتار وحشت تنهایى کند، عزیزى که او را بر ما پیمانى است که باید نگه ‏داریم‏ حرمتى که باید رعایت کنیم و حقى که باید ادا نماییم.

وی در ادامه افزود: پس، اکنون مى ‏گوییم، بدرود اى بزرگ‏ترین ماه خداوند و اى عید اولیاى خدا. بدرود اى گرامى ‏ترین اوقاتى که ما را مصاحب و یار بودى، اى بهترین ماه در همه روزها و ساعات، ان شالله ما بتوانیم در مسیر ائمه و حضرت امام سجاد (ع) گام برداریم و قدرت خود را در مقابل شیطان بالا ببریم تا بتوانیم به مسلمانان اهتمام ورزیده و رسیدگی کنیم .

امام جمعه شهرستان در ادامه تصریح کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی سال جدید باید متفاوت تر از جلسات سالهای قبل باشد باید با تحقیق و نشست های مختلف دغدغه های فرهنگی شهرستان تهیه و بررسی و در شورای فرهنگ عمومی سیاستگذاری شود.

وی ادارات متولی مجری مصوبات را به تقسیم کار و جدیت در انجام مصوبات فراخواند و در بیان اهمیت فعالیت های فرهنگی بیان داشت: باید مصوبات خوب و با ارزشی تصویب گردد که در کف جامعه نتایج آن مشاهده گردد .

وی در خاتمه تاکید کرد: اعضای شورا برنامه های خود را به دبیرخانه شورا همراه با اعتبارات مربوطه و همچنین نحوه اجرایی کردن آنها  مکتوب ارایه نمایند، همچنین اعضا پیشنهاد خود در رابطه با بهتر برگزار نمودن انتخابات پیش رو  و شعار سال را ارایه نمایند.

بر اساس این گزارش؛ توکل لطفی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ضمن تشکر از اعضای جلسه گفت: همه ما مسئولیم و همه ما منتخب وگزینش شده نظام جمهوری اسلامی در شهرت هستیم، فرهنگ یک مسئله بزرگ و گسترده است و اهمیت فرهنگ همانند آب برای ماهی است.

وی ضمن برشمردن تلاشهای صورت گرفته در جهت تصویب طرحهای فرهنگی در سالهای گذشته تاکید کرد: سعی شود جلسات شورای فرهنگ عمومی بصورت مستمر برگزار گردد و بخشی از طرحهای فرهنگی که در سالهای قبل به تصویب رسیده و اجرا نشده است در سال جدید نسبت به اجرا شدن آنها اقدام گردد.

وی در همین رابطه افزود: ما باید با نگاه جامع تری به اجتماع خود بنگریم و طرحها و برنامه فرهنگی متناسب با اجتماع و مشکلات سطح جامعه را ارائه و اجرا کنیم .

در خاتمه تعدادی از اعضای حاضر در جلسه در خصوص برنامه های پیشنهادی و چگونگی اجرایی کردن آنها با مشارکت همه دستگاههای دولتی را به بحث و تبادل نظر گذاشته و پیشنهاداتی ارائه دادند.