بازدید رایزن علمی و فرهنگی عراق از پارک فناوری پردیس

جستجو
صفحه اصلی
یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
بازدید رایزن علمی و فرهنگی عراق از پارک فناوری پردیس
بازدید رایزن علمی و فرهنگی عراق از پارک فناوری پردیس

پیام پردیس/ امجد حامد عبدالرازاک المودهافر رایزن علمی و فرهنگی کشور عراق و هیئت همراه از پارک فناوری پردیس بازدید کردند. هدف از این بازدید شناخت پارک فناوري پرديس و شرکت هاي عضو این مجموعه و آشنایی با پروژه های ملی و بین المللی پارک با رویکرد تعريف همکاري دوجانبه در آینده بوده است.
در این بازدید میلاد صدرخانلو رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس و جمعی از مدیران عامل شرکت های عضو این مجموعه به عنوان میزبان حضور داشتند.

رایزن علمی و فرهنگی عراق در این مراسم ضمن ابراز خوشبختی از بازدید پارک فناوری پردیس، بیان کرد: با توجه به سرعت پیشرفت کنونی عراق، ما از حمایت های جدی برای ایجاد پارکی شبیه پارک فناوری پردیس و استفاده از فناوری های این مجموعه در کشورمان استقبال می کنیم.
وی در ادامه سخنانش در زمینه نقش رایزنی عراق در شکل گیری همکاری های دوجانبه افزود: رایزنی در واقع نماینده 10.000 دانشجوی عراقی مشغول به تحصیل در حوزه های پزشکی، علمی و انسانی در ایران است. ما به عنوان نماینده رسمی وزارت آموزش عالی عراق و با توجه به ارتباطمان با دانشگاه های عراقی، آمادگی لازم برای برگزاری کنفرانس ها و اتاق فکرهای مشترک برای انتقال فناوری را اعلام می کنیم.
المودهافر در پایان سخنانش همکاری پارک فناوری پردیس با دانشگاه های عراقی را راهی مناسب برای شروع همکاری های دوجانبه میان ایران و عراق دانست.
در این مراسم همچنین میان بازدیدکنندگان و میزبانان حول موضوعاتی از قبیل صادرات محصولات تجهیزات پزشکی به عراق، شبکه فن بازار ملی ايران، شبکه انتقال و تبادل فناوری (TTEN)، جايزه علمی و فناوری مصطفی (ص)، نمايشگاه اينوتکس، تعداد شرکت ‎های جوینت خارجی، همکاری های بین المللی و ... گفتگو شد.