ایجاد بستر فرهنگی مناسب با رشد سریع جمعیت در پردیس ضروری است

جستجو
صفحه اصلی
شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰
ایجاد بستر فرهنگی مناسب با رشد سریع جمعیت در پردیس ضروری است
ایجاد بستر فرهنگی مناسب با رشد سریع جمعیت در پردیس ضروری است

پیام پردیس/ عبدالعظیم رضایی در این باره گفت: تنوع قومیتی به دلیل ساخت و تحویل فاز‌‌‌‌های مسکن مهر در این شهر نوپا بسیار زیاد است و اگر کم دقتی کنیم این فرصت به تهدید تبدیل خواهد شد.

وی افزود: با تلاش و تدبیر باید تنوع قومیتی را، از تهدید، به فرصت الگوی شاخص فرهنگی استان تبدیل کنیم.

فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به رشد حداکثری جمعیت این شهرستان نسبت به سایر شهرستان‌‌‌‌های استان، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار نفر در این شهرستان سکونت دارند که پس از بارگزاری کامل جمعیتی مسکن مهر این تعداد به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

رضایی با اشاره به نبود نماینده مجلس مستقل برای شهرستان پردیس ادامه داد: جهت پی گیری مسائل ومشکلات جمعیت فعلی و آینده نماینده مستقل در مجلس نداریم و این یک خلاء بزرگ برای پی گیری مسائل شهرستان است.

وی با اشاره به برگزاری ۶ جلسه شورای فرهنگ عمومی از ابتدای امسال ،اظهارداشت: در این جلسات ۵۵ مصوبه تصویب شد که از این میان بیشتر مصوبات تاکنون جنبه اجرایی یافته است، برخی از مصوبات در حال پی گیری برای اجرا، و برخی هم، امکان اجرا ندارند.

رضایی، با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی در فرهنگ است، گفت: امروز در فضای مجازی شاهد شبیخون و تهاجم فرهنگی هستیم و امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شده است، اشتباهات و منکرات زیادی را در جامعه شاهدیم اما نهی از منکر نمی‌کنیم.

وی با اشاره به ضرورت نهی از فرهنگ سوء، اشکالات اخلاقی و فساد، توضیح داد: مسئولان رده اول و سیاست گذاران گسترش امر به معروف و نهی از منکر را در اولویت کاری خود قرار بدهند و شورای امربه معروف صوری نباشد.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: خالی بودن مساجد و نماز جمعه نیاز به آسیب شناسی دارد مومنین و مردم از هم فاصله گرفتند، دلایل این فاصله روشن است و باید چاره سازی کرد.

رضایی گفت: نباید اجازه بدهیم هر مسئولی کار اشتباهی کرد در جای دیگر مشغول به کار شود، شهدای ما از جان خود گذشتند تا جامعه ای اسلامی و بدون فساد داشته باشیم.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش ها و ساختارها به سوی جامعه مدنی و آرمانی، توضیح داد: حاکمیت اخلاق یکی از شاخص‌‌‌‌های جامعه مدنی است و مردم در حال حاضر کمتر شاهد این شاخص در جامعه هستند.