کارگاه های ساخت و ساز غیرمجاز بومهن پلمب می‌شوند

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگاه های ساخت و ساز غیرمجاز بومهن پلمب می‌شوند
کارگاه های ساخت و ساز غیرمجاز بومهن پلمب می‌شوند

پیام پردیس / عبدالله میرزایی شهردار بومهن درحاشیه بازدید چند مورد ساخت و ساز بی ضابطه و غیر مجاز در مناطق شهری به خبرنگاران گفت: ساخت و ساز غیر مجاز در بسیاری از اراضی قولنامه ای در سطح شهر و حاشیه های شهری، شب هنگام به دور از چشم پلیس ساختمان اتفاق می‌افتد.

وی توضیح داد: برخی از مالکان اقدام به ساخت وساز غیرمجاز بدون رعایت اصول ساختمان سازی می‌کنند که بر اساس دستور دادستان تخریب می‌شوند، ساخت و سازهای غیر مجاز در سنوات گذشته در حال حاضر مشکلات زیادی را برای مدیریت شهری ایجادکرده است.

شهردار بومهن افزود: برخی از مالکان بدون رعایت طرح تفضیلی شهری خانه های خود را درمسیل آب ساختند و در طی بارندگی شدید هفته های گذشته آب داخل منازل آنها واردشده است و در اکثر موارد ساخت و ساز بی ضابطه شهروندان منجر به باریک شدن معابرشهری می‌شود که مشکلات دیگری را برای مدیریت شهری رقم می‌زند.

میرزایی گفت: قبل از پلمب کارگاه‌های ساختمانی به همه مالکان در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز اخطار کتبی داده شده است، اما مالکان بدون توجه به اخطارها اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز کردند و کارگاه‌های ساخت وساز آنها توسط ماموران انضباط شهری پلمب شده است.

وی با اشاره به موارد پلمب کارگاه‌های ساخت و ساز غیرمجاز بیان کرد: در طی گشت بازرسی ،سه کارگاه ساختمانی غیر مجاز پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد و در طی این گشت بازرسی یک مورد پمپ بتون ریزی نیز توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

شهردار بومهن ادامه داد: علاوه برموارد یاد شده در پی تذکرات واخطارهای مکرر از سوی ستاد انضباط شهری،یک واحد ساخت و سازغیرمجاز در کوچه دوستان محله سیاهبند که علاوه بر احداث بنا بدون طی کردن مراحل قانونی، اقدام به سد معبر نیزکرده بود، پلمب و عملیات ساختمانی آن متوقف شد.

وی خاطر نشان کرد: تشدید مقابل با هرگونه ساخت و ساز از اولویت های مهم مدیریت شهری است و بدون اغماض با متخلفان برخورد می‌شود ،برگزاری گشت های بازرسی مختص روزهای عادی و کاری نیست و در روزهای تعطیل هم گشت بازرسی فعال است و شهروندان می‌توانند موارد ساخت و سازرا به سامانه ۱۳۷ اطلاع و یا به شماره ۳۰۰۰۵۶۵۲۵۲ سامانه پیامکی شهرداری ارسال کنند.

شهردار بومهن در پایان گفت: شرکت‌های تولید وحمل بتن، جرثقیل، میکسر، بتونیر و سایر مواردی که بدون پروانه ساختمانی در شهر بومهن اقدام به همکاری با مالکان ساختمان کنند، ماشین آلات آنان توسط شهرداری توقیف و گزارش آن‌ها جهت رسیدگی به مراجع قضائی ارجاع داده خواهد شد.