پیگیری ساخت شهرک نخبگان از سوی پارک فناوری پردیس

جستجو
صفحه اصلی
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲
پیگیری ساخت شهرک نخبگان از سوی پارک فناوری پردیس
پیگیری ساخت شهرک نخبگان از سوی پارک فناوری پردیس

پیام پردیس / با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شهر پردیس، پروژه ساخت شهرک نخبگان در پارک فناوری پردیس پیگیری شد.

در بازدیدی که وزیر راه از پارک فناوری پردیس داشت، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس، سیاست‌های پارک را در جهت ایجاد منطقه نوآوری به وسعت ۱۰۰۰ هکتار تشریح کرد. وی همچنین اقدامات انجام شده و موانع پیشرو در تحقق دستور رئیس جمهور برای ایجاد شهرک نخبگان به عنوان تکمیل کننده زنجیره کار و زندگی در زیست بوم نوآوری و فناوری و ایجاد فرصت برای اسکان نخبگان را در این منطقه بیان کرد.

وزیر راه و شهرسازی در این بازدید، بر تسریع در آماده سازی این شهرک توسط شرکت عمران شهر پردیس تأکید کرد.

بذرپاش با توجه به اهمیت توسعه بیشتر پارک فناوری پردیس، آمادگی وزارت راه و شهرسازی را برای تسریع در طرح ایجاد مجتمع مسکونی نخبگان و همچنین توسعه اراضی پارک با کمک شرکت مادر تخصصی عمران اعلام کرد.

گفتنی است، طرح شهرک نخبگان از سال ۱۴۰۰ در مساحتی بالغ بر ۸۰۰ هکتار و با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر پردیس در دستور کار پارک فناوری پردیس قرار گرفته و رئیس جمهور نیز در بازدید بهار ۱۴۰۱ از پارک، دستورات لازم جهت تسریع در روند این پروژه را صادر کرد. این شهرک مسکونی در منطقه نوآوری پردیس طراحی شده و مصوب هیات امنای پارک است.