ضرورت ایجاد مرکز مدیریت بحران و اورژانس هوایی در پردیس

جستجو
صفحه اصلی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲
ضرورت ایجاد مرکز مدیریت بحران و اورژانس هوایی در پردیس
ضرورت ایجاد مرکز مدیریت بحران و اورژانس هوایی در پردیس

پیام پردیس / حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در حاشیه نشست آموزش های تخصصی مدیریت بحران در شرایط اضطرار که در شهرداری پردیس برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه پردیس با مخاطرات و حوادث مختلفی مواجه است، برخورداری از مرکز مدیریت بحران در این شهرستان ضروری است.

یزدی مهر بر ضرورت استقرار اورژانس هوایی در پردیس به لحاظ سرانه پایین بهداشت در این منطقه و وقوع آتش سوزی ها، تصادفات و حوادث تاکید کرد.

وی در ادامه به تهیه و تدوین سند آمادگی و پاسخ کاهش حوادث و بلایا اشاره و عنوان کرد: این سند تمامی مخاطرات استان را بر اساس تقسیمات شهرستانی بررسی و افراد مسئول را شناسایی و نقاط ضعف و قوت را احصا می‌کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه استاندار تهران اهتمام ویژه ای نسبت به مخاطرات و شناسایی، رصد، پایش و رسیدگی موثر به مخاطرات خصوصا پردیس دارد، گفت: این شهرستان به واسطه بارگذاری جمعیت ۳۵۰هزار نفری از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در این رابطه آمادگی کامل در خصوص همکاری های لازم وجود دارد‌.

یزدی مهر در ادامه ایجاد سوله های مدیریت بحران در شهرستان ها را یکی از ضروریات و تکالیف قانونی شهرداری ها دانست و اظهار کرد: در این زمینه سازمان مدیریت بحران اعتباراتی را اختصاص داده است‌.