شگردهای جدید سودجویان برای ساخت و ساز در پردیس

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳
شگردهای جدید سودجویان برای ساخت و ساز در پردیس
شگردهای جدید سودجویان برای ساخت و ساز در پردیس

پیام پردیس / محمد خندان رئیس اداره بازرسی فرمانداری پردیس در حاشیه بازدید از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در منطقه صنعتی سیاهسنگ اظهار داشت: منطقه صنعتی سیاهسنگ در حریم شهر پردیس واقع شده و به علت عدم هماهنگی برخی از دستگاه‌های متولی که وظیفه برخورد قانونی خود را به یکدیگر محول می‌کنند، موجب رشد بی‌رویه ساخت‌وسازها توسط افراد سودجو در این محدوده شده است.

وی افزود: تعدادی افراد سودجو از عدم کنترل و نظارت در هماهنگی دستگاه‌ها سوءاستفاده کرده و در خلأ قانونی اقدام به ساخت سازهای شبانه در این منطقه می‌کنند.

رئیس اداره بازرسی فرمانداری شهرستان پردیس تصریح کرد: در برخی از مناطق دورافتاده شهرستان پردیس با پدیده پیشروی ساخت‌وسازهای غیرمجاز روبه هستیم و بایستی با ورود دستگاه قضا این روند را متوقف کنیم.

خندان با اشاره به شگرد جدید سودجویان در ساخت‌وسازهای غیرمجاز یادآور شد: برخی افراد سودجو با حصارکشی و ایجاد دیوار کوتاه نیم‌متری دورتادور ملک تصاحب شده را احاطه می‌کنند تا در نقشه‌های ماهواره‌ای مدارکی بر قدمت بنا در آرشیو به ثبت برسانند.

وی در ادامه افزود: سودجویان با این ترفند بعد از مدتی که نقشه‌های ماهواره‌ای موقعیت را ثبت می‌کند، باعث خلل در امر رسیدگی تخلفات ادارات و ارگان‌های ذی‌ربط می‌شود.

رئیس اداره بازرسی فرمانداری شهرستان پردیس در ادامه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه گفت: اقدامات قانونی باید قبل از هرگونه ساخت‌وساز با نظارت کامل دستگاه انجام شود نه اینکه بعداً انجام ساخت‌وساز اقدام به تخریب بناهای پرهزینه شود.

خندان در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مرتبط بایستی در برخورد با شروع هرگونه ساخت‌وساز در شهرستان نظارت کنند و چنانچه هر ساخت‌وساز غیرمجازی در خلأ دستگاه‌ها انجام شود با ترک فعل مسئول مربوطه و تشکیل پرونده به مراجع ذی‌صلاح برخورد قانونی خواهد شد.