تصفیه‌خانه آب پردیس به زودی وارد مدار می‌شود

جستجو
صفحه اصلی
شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
تصفیه‌خانه آب پردیس به زودی وارد مدار می‌شود
تصفیه‌خانه آب پردیس به زودی وارد مدار می‌شود

پیام پردیس / رحمت اله محمدی مدیرعامل آبفای شرق استان تهران در خصوص افتتاحیه‌های این شرکت در ایام دهه فجر اظهار کرد: چهار شهرستان پردیس ، دماوند، شمیرانات و فیروزکوه در حوزه خدماتی شرکت آبفای شرق استان تهران هستند که طی روزهای آتی طرح‌هایی در آن‌ها افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با بیان اینکه پروژه‌های شاخص و مهمی در طی ده روز اخیر وارد مدار بهره‌برداری شدند، گفت: یکی از پروژه‌ها، تصفیه‌خانه فاضلاب مهرآباد بود که زمان ساخت آن در نوع خود در سطح کشور بی‌سابقه است و این تصفیه‌خانه که پروژه زیست محیطی بود در طول یکسال اجرایی شد.

مدیرعامل آبفای شرق استان تهران افزود: در حوزه شرق استان تصفیه خانه رودهن و بومهن را در دست ساخت داریم که با پیشرفت خوبی در حال اجرا است و اگر منابع مورد نیاز تامین شود، در انتهای سال آتی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

محمدی با اشاره به وضعیت ساماندهی فاضلاب شهر سعیدآباد جاجرود تاکید کرد: با حمایت‌های انجام شده مسؤولان عملیات کل شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر سعیدآباد به اتمام رسیده و انشعابات در حال نصب هستند.

وی تصریح کرد: ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب را در این حوزه در دست اجرا داریم و دو پکیج هم در سال گذشته وارد مدار بهره‌برداری شده که با اجرای این پروژه‌ها تمام فاضلاب شهر سعیدآباد جمع‌آوری و به تصفیه‌خانه منتقل می‌شود.

مدیرعامل آبفای شرق استان تهران ادامه داد: ساخت تصفیه‌خانه اصلی فاضلاب نیز در حال اقدام است تا با دریافت زمین و مجوزهای لازم طرح اصلی با برنامه‌ریزی بلند مدت اجرایی خواهد شود.

محمدی در خصوص مساکن مهر پردیس نیز عنوان کرد: فازهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۶ در حوزه اختیارات وزارت نیرو بوده که به کلیه تعهدات خود در حوزه آب و فاضلاب عمل کرده و دو تصفیه‌خانه، هر کدام به ظرفیت ۲۴ هزار متر مکعب در شبانه‌روز در مدار بهره‌برداری قرار دارند.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه آب ۱۵۰ لیتر بر ثانیه پردیس با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر وارد مدار می‌شود، ادامه داد: شرکت عمران مسؤولیت فازهای جدید ۵، ۸, ۹ و ۱۱ مسکن مهر پردیس را بر عهده دارد و در حال حاضر تکمیل ساخت تصفیه‌خانه پایین دست روستای باغکمش را در دست ساخت دارند.

مدیرعامل آبفای شرق استان تهران اضافه کرد: در حال حاضر فاضلاب فازهای ۵، ۹ و ۱۱ مسکن مهر نیز با وجود اینکه تصفیه‌خانه باغکمش وارد مدار بهره‌برداری شده، به منظور جلوگیری از جاری‌سازی این فاضلاب را به تصفیه‌خانه شماره یک پردیس منتقل می‌کنیم.

محمدی در ادامه با بیان اینکه به دلیل داشتن ۴ سال خشکسالی پی‌در‌پی با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم، تاکید کرد: در شهرستان پردیس با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم و از مشترکین تقاضا داریم با مدیریت مصرف و صرفه‌جویی ۲۰ درصدی به ما کمک کنند.

وی تصریح کرد: محدودیت منابع آب خود را نشان داده و در حوزه تامین، توزیع و مدیریت مصرف در سه بخش اساسی، پروژه‌هایی در دست اجرا است تا ظرفیت‌سازی لازم را در حوزه تامین داشته باشیم و در بخش توزیع نیز مدیریت فشار و فعالیت‌هایی در این زمینه در حال انجام است.

مدیرعامل آبفای شرق استان تهران با بیان اینکه بخش عمده مدیریت مصرف بر عهده مشترکان است، اذعان کرد: پروژه احداث مخزن ۵ هزار متر مکعبی شهرآباد در بومهن را به دلیل وجود معارض نتوانستم اجرا کنیم اما با پی‌گیری‌های مسؤولان مشکل معارض مرتفع و پیمانکار این پروژه انتخاب شده است.