برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان پردیس

جستجو
صفحه اصلی
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲
برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان پردیس
برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان پردیس

پیام پردیس / علیرضا فخاری استاندار تهران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان پردیس با اشاره به مشکلات تولید کنندگان و هدف از برگزاری چنین جلساتی گفت: هدف اصلی جلسات و بازدیدها رفع مشکلات تولیدکنندگان است تا سهم تولید افزایش پیدا کند.

به گفته وی، باید به استانداردهای ملی و سپس بین‌المللی برسیم که رسیدن به این سطح نیازمند همکاری است و پشتوانه کار، آرامش تولیدکنندگان است.

وی خطاب به مسوولین ادارات و سازمان‌ها تاکید کرد: تکلیف بر عهده شما است و نظارت مهم است از این رو در مورد هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز با مسوول دستگاه برخورد و فرد را به کمیته رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می‌کنیم.

استاندار تهران با اشاره به آثار اجتماعی و سیاسی ساخت و سازهای غیرمجاز اضافه کرد: قانون وضعیت فرد متخلف را مشخص کرده اما در مورد آثار اجتماعی چنین اقدامی مسوول مربوطه را متخلف می‌دانیم و در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم.

وی ادامه داد: برای امر تولید کم نگذارید، اگر در اثر کم کاری زیانی ایجاد شود، به ما مسوولین بر می‌گردد، برای رفع مشکلات مردم، همه ما اثرگذار هستیم و برای خدمت به مردم نباید کم بگذاریم چرا که آثارش به خودمان بر می‌گردد.

استاندار تهران تاکید کرد: نیازمندی‌ها و پیش‌نیازهای اولیه برای ساماندهی شهرک‌های صنعتی شهرستان پردیس برای رفع تعارضات، مسایل زیست محیطی و مالکیتی پیگیری شود.

فخاری سپس خطاب به فرماندار پردیس گفت: برای رفع موضوعات و مشکلات، کارگروهی خاصی تشکیل شود تا پیشنهاد قانع‌کننده ارایه ودر مورد اراضی فاقد سند مالکیت تصمیم‌گیری درستی انجام و به صورت هفتگی گزارش ارایه شود.

وی گفت: مسایل زیست محیطی شهرک‌ها جدی گرفته شود، هیچکس حق ندارد فاضلاب را در خیابان رها کند و شهرک‌ها باید به سمت تعبیه سیستم فاضلاب بروند البته تا پهنه محیط زیستی اصلاح نشود، تصمیمات به نتیجه نمی‌رسد که موضوع در شورای عالی محیط زیست باید پیگیری شود.

استاندار تهران در مورد اجرای تبصره ماده یک اراضی افزود: موارد به صورت یک جا در کمیسیون مربوطه پیگیری تا بر اساس نقشه موجود وضعیت مشخص شود همچنین در مورد بالا بردن سطح ارزش حوزه‌های تولیدی، اگر ذخیره ارزش ایجاد نشود عناصر پشتیانی‌کننده را از دست می‌دهیم در این راستا استفاده از ظرفیت شهرک دانش بنیان برای پیوند تولید، صنعت و دانش مهم است.