برگزاری آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان‌ پردیس

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
برگزاری آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان‌ پردیس
برگزاری آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان‌ پردیس

پیام پردیس / دلدادگان حسینی در شهرستان پردیس پس از طی مسیر پیاده روی از بخش های بومهن، پردیس، جاجرود و روستاهای اطراف به صحن امامزاده سلطان مطهر بومهن رسیدند و نماز ظهر اربعین را برپا کردند.

گفتنی است که در مسیر پیاده روی، موکب های زیادی جهت پذیرایی از عزاداران همراه با برنامه های متنوع فرهنگی فعالیت داشتند.

موکب "به سوی ظهور" به همت امور بانوان فرمانداری، موکب آموزش و پرورش، موکب های سلامت و ... جزو شلوغ ترین موکب ها با حضور جوانان بودند و بطور کلی، حضور بی‌نظیر نوجوانان و جوانان دهه هشتاد و نودی در مسیر پیاده روی یا خدمت در موکب ها بسیار دیدنی بود.

یکی از تصاویر جذاب خدمت، بساط ساده واکس چند جوان شهر بومهن بود که کفش های عزاداران حسینی را رایگان واکس می‌زدند و در توان خود می‌خواستند در این مراسم مشارکت کنند.

برپایی میزخدمت جهادی اداره بیمه سلامت نیز بمناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان و مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین در مسیر مذکور برگزار شد.

میز خدمت ادارات بیمه سلامت شهرستان دماوند، شعبه پردیس به همراه شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس نیز در این مراسم شرکت داشتند که نسبت به ارائه خدمت بی‌منت به مراجعین و شرکت کنندگان پرداختند و ویزیت رایگان به بیماران و کنترل فشار خون و غربالگری مراجعین اقدام کردند.

در این حرکت جهادی که رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان به همراه تعدادی از همکاران حضور داشتند، از نزدیک نسبت به ارائه خدمات بیمه گری و راهنمایی مراجعین اقدام شد.

همچنین حضور پرشور دانش آموزان شهرستان پردیس در کنار رییس اداره و شرکت در برنامه های فرهنگی مذهبی موکب آموزش و پرورش لحظات ماندگاری را برای عزاداران پیاده روی اربعین به ثبت رساند.