برگزاری آئین افتتاح پروژه‌های خدمات فرهنگی، ورزشی و آموزشی در پردیس

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳
برگزاری آئین افتتاح پروژه‌های خدمات فرهنگی، ورزشی و آموزشی در پردیس
برگزاری آئین افتتاح پروژه‌های خدمات فرهنگی، ورزشی و آموزشی در پردیس

پیام پردیس / عصر امروز با حضور سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، غفوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و محبت خواه مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس به همراه سایر مسئولان ذیربط پروژه‌های فرهنگی، ورزشی، اداری و آموزشی بسیج در فازهای 8 و 11 افتتاح و بهره‌برداری شد.

غفوری در حاشیه این افتتاحات از رویکرد جدید در مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید کشور به منظور افزایش سرانه خدمات روبنایی و زیربنایی و بالابردن سطح ارتقا کیفی زندگی در در این شهرها خبر داد.

با اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، در 33 ماهی که از دولت سیزدهم گذشت، بالغ بر 281 پروژه خدمات روبنایی و زیرساختی با هزینه 3700 میلیارد تومان در شهرهای جدید کشور تحویل مردم شده است. با تاکید غفوری، پروژه‌های جدیدی نیز با تعداد 351 پروژه و اعتبار 10 هزار میلیارد تومان در سطح شهرهای جدید در حال اجراست.

غفوری گفت: امروز خوشحالیم که در شهر جدید پردیس دو پروژه روبنایی و خدمات فرهنگی، ورزشی، هنری و اداری در فاز 8 به مساحت 1000 متر مربع و در فاز 11 با مساحت 2500 متر مربع و با هزینه‌ 750 میلیارد ریال را بهره‌برداری کردیم. سیاست ما این است که روشی را که پیش گرفتیم تداوم دهیم و در قالب پروژه‌های مشارکتی بتوانیم، اجرای پروژه‌ها را تسریع دهیم.

در ادامه مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از حمایت صندوق ملی مسکن از پروژه‌ها خبر داد و گفت: صندوق ملی مسکن در سال 1402 و ابتدای سال 1403 بیش از 2 هزار میلیارد در شهرهای جدید به ما کمک کرد که آن هم عمدتا در پروژه‌های مسکن مهر مصرف شد که علت آن هم این است که برای تکمیل پروژه‌های باقیمانده نه منابعی از آورده متقاضیان و نه منابع بانکی باقی مانده است.

طبق اعلام غفوری در روزهای آینده منابع مالی جدید وارد پروژه‌های مسکن مهر خواهد شد. غفوری در این خصوص گفت: ما تفاهم‌نامه‌ای با صندوق داشتیم که باید زمین‌هایی را به صندوق ارائه دهیم و صندوق هم در قالب آن‌ها اعتباراتی به ما اختصاص دهد. در این مسیر ایرادهایی در تبادل اراضی صورت گرفته بود که خوشبختانه حل شده و طی هفته آینده تزریق خوبی از محل صندوق ملی مسکن به پروژه‌ها صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس نیز در این مراسم از همت جدی کارکنان شرکت عمران به منظور تکمیل سرانه‌های مورد نیاز شهروندان پردیس خبر داد.

محبت‌خواه گفت: ما برای رفاه مردم، سرانه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، مذهبی، درمانی تجاری، فضای سبز و … را در نظر گرفتیم و خوشبختانه با همت شرکای شرکت عمران در فازهای مسکن مهر، پروژه‌های روبنایی متعددی اکنون در دسترس شهروندان قرار دارد و به زودی پروژه‌های جدید نیز به مردم ارائه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران بیان کرد: خوشبختانه وفاق خوبی را در شهر پردیس شاهد هستیم و با تمام قدرت و با یاری خداوند متعال و همچنین پشتوانه‌ای که داریم، امیدواریم کمبودهای موجود را رفع کنیم و یک زندگی با آرامش و آسایش را برای مردم فراهم کنیم.

محبت‌خواه از تکمیل هزاران واحد مسکن مهر پردیس در یک سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: 84 هزار واحد مسکن مهر از سال 90 آغاز شده بود که 29 هزار واحد آن در ابتدای سال گذشته باقی مانده بود. به یاری خداوند و حمایت دکتر بذرپاش وزیر محترم راه و شهرسازی و دکتر غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، ما در مهرماه 10 هزار واحد، در اسفند ماه 5230 واحد و در خرداد ماه و پس از شهادت رئیس جمهور، 3367 واحد و در مجموع حدود 20 هزار واحد را تحویل مردم دادیم.

با اعلام مدیرعامل شرکت عمران پردیس اکنون نزدیک به 9 هزار واحد مسکن مهر پردیس باقی مانده که قرار بود تا پایان دولت فعلی تکمیل و تحویل مردم داده شود که اکنون برنامه‌ریزی‌های جدی در این خصوص انجام شده و پروژه‌ها در دولت جدید تکمیل خواهند شد.