افتتاح تالار چند منظوره فرهنگی بزرگ شهر پردیس

جستجو
صفحه اصلی
سه شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲
افتتاح تالار چند منظوره فرهنگی بزرگ شهر پردیس
افتتاح تالار چند منظوره فرهنگی بزرگ شهر پردیس

پیام پردیس / امروز سه شنبه ۷ شهریور ماه با حضور فخاری استاندار تهران، فرماندار شهرستان پردیس ، شهرداران و بخشداران و سایر مسئولین بزرگترین سالن فرهنگی چند منظوره شرق استان واقع در میدان امام خمینی شهر پردیس پس از ۱۳ سال افتتاح شد.

کارخانه شهردار پردیس در رابطه با این پروژه گفت: ساخت این تالار بزرگ چند منظوره فرهنگی به دلایل مشکلاتی ۱۳ سال طول کشیده بود که امروز توانستیم پس از یکسال و نیم فعالیت فشرده به اتمام رسانده و افتتاح کنیم.

وی افزود: یکی از مواردی که برای بنده پس از حضور در شهر پردیس اهمیت داشت تکمیل پروژه های نیمه تمام همچون تالار شهر پردیس بود که از سال ۹۲ آغاز شده بود اما بدلیل مشکلات مالی و غیره متوقف شده بود که اولویت کار را طی یکسال گذشته بر تکمیل آن گذاشتیم. طی روندی که ساخت تالار داشته ساخت آن حدود ۷ سال بطور کامل تعطیل بود و سرمایه ای که از شهر هزینه شده و جزو نیازهای شهر محسوب می‌شد الویت ما قرار گرفت.

شهردار پردیس ادامه داد: این پروژه با اعتباری کمتر از ۱۲۰ میلیارد تومان ساخته شده است درصورتیکه چنین پروژه هایی را با کمتر از ۴۰۰ میلیارد تومان نمیتوان احداث کرد.

وی یادآور شد: این مجموعه در ۵ طبقه ساخته شده که طبقه منفی یک، پارکینگ تالار با ظرفیت ۵۰ خودرو است و همزمان ۲۰۰ دستگاه خودرو هم در اطراف این بخش ظرفیت پذیرش دارد. طبقه منفی دو هایپرمارکت و فروشگاه بزرگی است که به بخش خصوصی واگذار شده و طبقه همکف آن، سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۷۰۰ نفر و بخش های دیگر برای رستوران تعریف شده است.

به گفته شهردار پردیس، طبقه اول و دوم کاربری اداری و فرهنگی دارد و برای طبقات فوقانی پیشنهاداتی برای شهر کتاب، خانه فرهنگ و فرهنگسرا شده است.

شهردار پردیس در این مراسم، افتتاح پروژه فرهنگی تالار چند منظوره پردیس را جزو شاخص ترین پروژه های شرق استان خواند.

در ادامه، محسن قضاتلو فرماندار شهرستان پردیس نیز در مورد سایر افتتاحات و کلنگ زنی های هفته دولت در پردیس گفت: در هفته دولت ۶۸پروژه با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومان افتتاح و کلنگزنی خواهد شد که ۹ هزار میلیارد تومان آن به افتتاح حدود ۱۱هزار واحد مسکن مهر اختصاص دارد.

وی ادامه داد: ۱۰۰۰میلیارد تومان پروژه شهری و روستایی نیز در شهرستان پردیس در دستور کار است که یکی از این پروژه‌ها تصفیه خانه اضطراری خواهد بود که طی هفته‌های آتی با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران انجام خواهد شد.

فرماندار پردیس با بیان اینکه امروز ۶ پروژه مهم را افتتاح خواهیم کرد، عنوان کرد: آغاز به کار اولین درمانگاه مجهز در فاز ۱۱ و افتتاح اولین زمین فوتبال چمن مصنوعی در فاز ۹ دو مورد از این پروژه‌ها خواهد بود.

قضاتلو افزود: همچنین افتتاح یک ایستگاه آتش‌نشانی مجهز در فاز ۹ جنوبی، خانه بهداشت در روستای گلخندان، مدرسه شهید تهرانی مقدم و کلنگزنی مرکز محله در فاز۹ شمالی مسکن مهر پردیس، ساخت مسجد، مجتمع تجاری و فضای سبز از دیگر اقدامات ما خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مهمترین مشکل در شهرستان پردیس کمبود سرانه‌های روبنایی است گفت: عدم توجه به فضای ورزشی، فرهنگی و مذهبی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک باعث ظهور مشکلات عدیده‌ای شود.