احداث "بوستان ریحانه" پردیس با ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی

جستجو
صفحه اصلی
پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
احداث "بوستان ریحانه" پردیس با ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی
احداث

پیام پردیس / رضا کارخانه شهردار پردیس ضمن اعلام پیشرفت ۹۵درصدی بوستان بانوان این شهر، اظهار داشت: بانوان به عنوان رکن اصلی نهاد خانواده، قشری تأثیرگذار در تربیت نسل امروز و آینده جامعه محسوب می‌شوند، از این‌ رو سلامت روح و جسم بانوان یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری پردیس قلمداد می‌شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس، عملیات احداث بوستان اختصاصی بانوان شهر پردیس طی اقدامی جهادی بعنوان یکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبنی‌ بر ساخت مجموعه ای تفریحی، تفرجگاهی و ورزشی اختصاصی این قشر کلید خورد.

به گفته این مقام مسئول، طرح مذکور در زمینی به مساحت ۱۵ هزار مترمربع واقع در بلوار شهید چمران مراحل احداث خود در دو بخش ابنیه و فضای سبز را با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد سپری می‌کند.

رضا کارخانه پیرامون نامگذاری این بوستان یادآور شد: سال گذشته حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان به دست زادگان ناپاک صهیونیسم و استکبار که به شهادت و جراحت جمعی از عزیزترین فرزندان این مرز و بوم اسلامی منجر شد، دل همگان را غرق عزا و ماتم کرد و در میان این شهدا، شهیده یک ساله "ریحانه سلطانی نژاد" با چهره ای معصوم و زیبا داغی بزرگتر بر قلب رنجور مومنان شد و بدین ترتیب این بوستان به نام زیبنده آن شهیده بزرگوار مزین شد.

وی ادامه داد: طبق طرح و نقشه تکمیلی، تا پایان اجرای فضای سبز این پروژه دو هزار اصله انواع درخت و درختچه شامل گونه هایی نطیر چنار، افرای سیاه و توت کاکوزا غرس می‌شود.

کارخانه گفت: علاوه بر فضای سبز، امکاناتی شامل زمین بازی کودکان، سایت ورزشی سرپوشیده، آلاچیق، دفتر نگهبانی و ... در این بوستان احداث خواهد شد.