آغاز ساخت و ساز در فاز۵ پردیس پس از چند سال وقفه

جستجو
صفحه اصلی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲
آغاز ساخت و ساز در فاز۵ پردیس پس از چند سال وقفه
آغاز ساخت و ساز در فاز۵ پردیس پس از چند سال وقفه

پیام پردیس / خلیل محبت خواه مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به بازدید خود از واحدهای باقی مانده در فاز ۵ جنوبی مسکن مهر اظهار داشت: در طی بازدید انجام شده و صحبت با متقاضیان مقرر شد تا پیمانکار برنامه زمان بندی را تا آخر این ماه به ما بدهد و با توجه به پیشرفت های متفاوت هر بلوک با توجه به تعهدات پیمانکار برای هر بلوک اکیپ مجزایی را تعیین کند و در طی این هفته برنامه خود را برای اتمام پروژه اعلام کند.

وی ادامه داد: اگر پیمانکار این پروژه ها نتواند به تعهدات خود عمل کند قطعا قرارداد او را فسخ خواهیم کرد و از پیمانکار جدید برای ادامه کار استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران تاکید کرد: به پیمانکار اخطار دادیم که برای هر یک از هفت بلوک باید اکیپ مستقل داشته باشد به ما هیچ ارتباطی ندارد که پیمانکار چند پروژه در دست اقدام و اجرا دارد. برای هر پیمانکار بر اساس توانمندی و درجه و رتبه بندی که در سازمان برنامه وجود دارد تعداد کارهای پیمانکار مشخص شده است و پیمانکار موظف است که برای هر کار اکیپ جداگانه داشته باشد و مورد قبول نیست که اکیپ ها در پروژه های مختلف پیمانکار جابجا شوند.

وی توضیح داد: بسیاری از پروژه ها سالیان سال بدون فعالیت مانده بود و در بازدیدهایی که داریم به پیمانکاران تاکید می‌کنیم که نوع کار عوض شده و شدت کار باید بیشتر باشد و در این راستا اولویت اول ما تحویل واحد به متقاضیان است.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به فرایند مقاوم سازی واحدها توضیح داد: مقاوم سازی این پروژه ها بر اساس طرح و نقشه ها و محاسباتی که مهندس مشاور انجام داده اجرایی شده است و باید ادامه پیدا کند تا سریعتر به نتیجه برسیم.

محبت خواه با اشاره به برنامه زمان بندی تحویل واحدها، توضیح داد: مقرر شده تا برخی از واحدها طی یک تا دو ماه به مالکان تحویل بدهیم در برخی از بلوکها پیمانکار بد عهد فسخ قرار داد می‌شود و این جابجایی پیمانکاران تحویل بلوکها را تا دو ماه به تعویق می‌اندازد.

وی ادامه داد: بلوکهایی که در حد پیشرفت فیزیکی تا ۵۰ درصد هستند را تا پایان سال تکمیل می‌کنیم و در این راستا نیاز مبرم داریم که مردم با ما همکاری کنند با توجه به اینکه تمام تلاش بنده و همکارانم این است که به تعهدات خود عمل کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از رفع مشکل گاز خبر داد و اظهار داشت: شرکت گاز در حال فعالیت است و مشکل گاز این پروژه ها تا دو روز آینده رفع و محوطه سازی شروع می‌شود.

وی تاکید کرد: با کسانی که از مسکن به عنوان کالای سرمایه ای استفاده کنند برخورد می‌کنیم، واحدهای مسکن مهر متعلق به کسانی است چندین سال منتظر دریافت آنها هستند، بلوکها و واحدها را فقط به متقاضیان اول تحویل می‌دهیم و با مالکان دست دوم و سوم برخورد می‌کنیم و تسهیلاتی که قبلا واگذار کردیم به واحدهایی که چند بار خرید و فروش شدند تعلق نخواهد گرفت.

محبت خواه همچنین با اشاره به کاهش قیمت مسکن مهر در پردیس، توضیح داد: قیمت مسکن در پردیس غیر واقعی است، این قیمت در یک بازه زمانی رشد زیادی کرد و هنوز زمان زیادی باقی مانده تا به قیمت واقعی مسکن در پردیس برسیم.

مدیر عامل شرکت عمران شهر پردیس گفت: با تحویل واحدهای جدید و اتمام پروژه ها قیمت واحدها کاهش پیدا می‌کند تمام سعی ما این خواهد بود که قیمت مسکن باز هم کاهش پیدا کند. از متقاضیان درخواست داریم که با نفع کم واحدهای خود را از دست ندهند، شاهد هستیم کسانی واحدی را در سال های قبل فروختند که امروز با آن پول نمی‌توانند خانه ای را رهن کنند در حالی که قیمت واحد افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

محبت خواه با بیان اینکه به شایعات توجه نمی‌کنیم، توضیح داد: شایعه بی اساسی مبنی بر بسته شدن کارگزاری توسط بانک مسکن پخش شده بود، ما به تنها چیزی که توجه نمی‌کنیم شایعات و حاشیه ها است، کار خود را با قدرت و شدت انجام می‌دهیم و هر تصمیمی که در شرکت مادر تخصصی و یا شرکت عمران پردیس گرفته شود حتما مصلحت بوده وانجام می‌شود و می‌گوییم.